2020-10-31, šeštadienis, 13:07.     Šiandien Pagojukai saulė teka 07:35, leidžiasi 16:53, dienos ilgumas 9:18.

5 rimtos priežastys, kodėl verta įsigyti oro valytuvą

2020-06-09, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
5 rimtos priežastys, kodėl verta įsigyti oro valytuvą

Oras, kuriuo kvėpuojame susideda iš daugybės dalelių. Dauguma tų dalių nėra kenksminga mūsų sveikatai, tačiau dalis gali mums ir pakenkti. Dulkės, bakterijos, virusai, nemalonūs kvapai ir dirginančios medžiagos, kurios atsiranda namuose kai kuriems asmenims gali lemti alergiją ar būti prastos savijautos priežastimi. O juk viskas ko mums visada reikia – švarus ir santykinai drėgnas oras. Tai pasiekti padės oro valytuvas. Varlė.lt specialistai dalinasi trumpomis įžvalgomis apie tai, kodėl verta įsigyti oro valytuvą ypač dabar, kai daugiausia laiko praleidžiame namuose.


Pasirodo, kad namuose oras gali būti kur labiau nešvarus nei lauke. Laimei, toks įrenginys kaip oro valytuvas gali ženkliai pagerinti oro kokybę pašalindamas net iki 99,97% kenksmingų dalelių.


1. Oro valytuvas – žingsnis link geresnės savijautos
Švarus oras nepaprastai svarbus mūsų sveikatai ir gerai savijautai. Jo dėka galime sutelkti dėmesį ir rečiau sergame. Dažnai girdime apie prastą oro kokybę ir smogą lauke, tačiau neretai pamirštame, kad nematomi mūsų akims nešvarumai patenka į namus, kurie tampa bakterijų, dulkių erkučių ir dulkių buveine.  Oro valytuvas savo veikimo metu generuoja vandens garus arba neigiamus jonus, kurie nusėda ant nešvarumų. Kitame etape jie būna pašalinami. Oro valytuvų veikimo efektyvumas yra labai didelis ir siekia net 99 proc. Dėl šitos priežasties šis įrenginys yra efektyvus kovos su bakterijomis ir dulkėmis ginklas.


2. Oro valytuvas padeda atsisveikinti su alergijomis ir infekcijomis
Oro valytuvas yra puiki priemonė kovojant su varginančiais alergijos simptomais. Švarus oras yra ypač svarbus alergiškiems ir astma sergantiems žmonėms. Kuo mažiau ore taršos, tuo švelnesni alergijos simptomai ir geresnė savijauta. Tokiems žmonėms Varlė.lt specialistai rekomenduoja rinktis oro valytuvą su HEPA filtru. Oro valytuvas surenka ne tik dulkes ir nešvarumus, bet taip pat grybelio, pelėsio ir bakterijų daleles, kurios yra palanki terpė vystytis infekcijoms. Švarus oras namuose – tai kvėpavimo patogumas dienos metu ir geresnis miegas naktį.


3. Oro valytuvas pašalina iš oro gyvūnų plaukų dulkes
Net ir kruopščiausias rūpestis namų švara ir reguliarus dulkių siurbimas nuo grindų, baldų ir kilimų nepadės palaikyti tikrai švarų orą jei namuose turime augintinį. Šiuo atveju padės oro valytuvas, kuris pašalina ore pasklidusias gyvūnų plaukų dulkių daleles ir neutralizuoja specifinius kvapus.


4. Oro valytuvas padeda palaikyti namuose malonius kvapus
Gaminimas, stipraus kvapo plovikliai, dūmai ar lakstantys po namus augintiniai – tai vos keli veiksniai, kurie lemia vyraujantį namuose kvapą. Labai dažnai gartraukio įjungimas ar lango atidarymas būna nepakankamais veiksmais siekiant susidoroti su nepageidaujamais kvapais. Tokiais atvejais į pagalbą ateina oro valytuvai su anglies filtru. Nemalonaus kvapo dalelės yra suskaidomos ir oro valymo proceso metu pašalinamos.


5. Oro valytuvas padeda taupyti laiką skirtą namų valymui
Turint namuose oro valytuvą nebūtina kiekvieną dieną atlikti drėgną valymą, nes didžioji dalis dulkių tiesiog nespės nusėsti ant grindų, baldų ir kilimų paviršiaus.


Varlė.lt specialistai atkreipia dėmesį, kad švarus, tačiau sausas oras nėra tai, ko reikia mūsų organizmui, todėl siūlo rinktis oro valytuvus su drėkinimo funkcija. Tai universalūs įrenginiai, kuriuos galima laikyti kompleksiniais aukščiausią oro kokybę užtikrinančiais sprendimais. Sausas oras lemia nosies gleivinės, akių ir burnos išsausėjimą. Užkimimas, gerklės perštėjimas ar atsiradęs kosulys nebūtina yra kokios nors infekcijos požymiai, o tiesiog būna nulemti sauso oro. 

Contact formŠios dienos vardadieniai