2022-10-05, trečiadienis, 19:22.     Šiandien Pagojukai saulė teka 07:42, leidžiasi 18:55, dienos ilgumas 11:13.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. seniūnai nevykdys mirties registravimo funkcijos

Nuo 2017 m. sausio 1 d. seniūnai nevykdys mirties registravimo funkcijos

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija informuoja, kad 2017 m. sausio 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos civilinės būklės aktų registravimo įstatymas, pagal kurį atsisakoma civilinės būklės aktų įrašų įregistravimo liudijimų.
  

 

Nuo 2017 m. sausio 1 d. seniūnai nevykdys mirties registravimo funkcijos. Mirtį registruos civilinės metrikacijos įstaigos savo iniciatyva, gavusios asmens sveikatos priežiūros įstaigos sudarytą medicininį mirties liudijimą. Mirusiojo artimiesiems nereikės kreiptis į civilinės metrikacijos įstaigą dėl mirties registravimo. Atsižvelgiant į tai, nuo 2017 m. sausio 1 d. mirusių asmenų laidojimas (balzamavimas, kremavimas) bus organizuojamas remiantis asmens sveikatos priežiūros įstaigų išduotu medicininiu mirties liudijimu (asmens, kuris mirė iki 2017 m. sausio 1 d. ir jo mirties faktas buvo patvirtintas iki minėtos datos išduotu mirties liudijimu, palaikai laidojami, kremuojami ar balzamuojami remiantis mirties liudijimu). Atitinkamai savivaldybės institucijos ar jų įgalioti asmenys, seniūnai arba jų įgalioti asmenys leidimus laidoti turės išduoti remdamiesi ne mirties liudijimu, o medicininiu mirties liudijimu. Kapinių prižiūrėtojai taip pat turės kaupti ne mirties liudijimo, o medicininio mirties liudijimo duomenis. Maloniai prašytume savivaldybių informuoti apie šiuos teisinio reguliavimo pasikeitimus seniūnus ir įgaliotus išduoti leidimą laidoti asmenis, kapinių prižiūrėtojus. Be kita ko, laidojimo pašalpos, socialinės pašalpos ir (ar) kompensacijos mirus asmeniui, jeigu jo mirtis nebus įregistruota Gyventojų registre, taip pat galės būti išmokomos remiantis medicininiu mirties liudijimu.


   Iškilus klausimams, gyventojai kviečiami kreiptis į Raseinių rajono savivaldybės administracijos Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyrių, tel. (8 428) 79 576.

 

Parengta pagal Teisingumo ministerijos informaciją


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai