2022-10-05, trečiadienis, 17:21.     Šiandien Pagojukai saulė teka 07:42, leidžiasi 18:55, dienos ilgumas 11:13.

Raseinių rajone įkliuvo brakonieriaujantis medžioklės vadovas

2015-09-17, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Raseinių rajone įkliuvo brakonieriaujantis medžioklės vadovas

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pagal gautą informaciją vykdė reidą Raseinių rajone, Pagojukų seniūnijoje ties Aleknaičių mišku.

 


Apie 23:00 val. buvo pastebėtas medžiotojas, kuris sėlindamas palauke, visas aplink esančias ražienas ir pamiškę apžiūrinėjo naktinio matymo prietaiso pagalba. Vėliau įjungė prožektorių, kuris buvo pritaisytas prie šautuvo ir keletą kartų apšvietė visus laukus.

 


Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams sulaikius medžiotoją paaiškėjo, kad tai medžiotojų klubo „Pašušvys“, tos dienos medžioklės vadovas.

 


Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės griežtai draudžia tamsiu paros metu naudoti medžioklės būdą - sėlinant. Šiam medžiotojui gresia bauda nuo 579 iki 1737 eurų su teisės medžioti atėmimu iki 5 metų ir ginklo konfiskavimu. Byla perduota Raseinių rajono apylinkės teismui.

 


Tos nakties nuotykiai vienu medžioklės taisyklių pažeidimu neapsiribojo. Kadangi nustatytas šiurkštus medžioklės taisyklių pažeidimas prilyginamas brakonieriavimui, buvo nuspręsta patikrinti ir kitus medžiotojus dalyvavusius medžioklėje. Privažiavus prie artimiausiai tykojančio medžiotojo inspektoriai pastebėjo, kad medžiotojas užtaisyto medžioklinio ginklo vamzdžius atsuko į tarnybinį automobilį ir įjungė prožektorių. Šiam medžiotojui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už saugaus elgesio medžioklėje taisyklių pažeidimą.

 


Trečiasis medžiotojas taip pat nenusileido savo kolegoms. Pakviestas išlipti iš tykojimo bokštelio, prieš išlipant jis neišėmė šovinių iš medžioklinio ginklo, kaip to reikalauja medžioklės taisyklės.

 


Po tokios nakties kyla klausimas - ar būnant tarp tokių medžiotojų daug trūksta iki nelaimės?

 

 


Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento info.

Contact form

Šios dienos vardadieniai