2022-08-11, ketvirtadienis, 00:15.     Šiandien Pagojukai saulė teka 05:59, leidžiasi 21:12, dienos ilgumas 15:12.

Raseinių rajono gyventojai savo valią pareikš apklausose

2017-04-19, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Raseinių rajono gyventojai savo valią pareikš apklausose

 Pasikeitus vietos savivaldos įstatymui, gyventojų apklausų paskelbimo ir pravedimo tvarkos iniciatyva priklauso ne administracijos direktoriui, o Savivaldybės merui. Balandžio Tarybos posėdyje bus tvirtinamas naujas Vietos gyventojų apklausos tvarkos aprašas. Rajono gyventojai turės daugiau galimybių išreikšti svarbiais klausimais savo nuomonę, į kurią Savivaldybės vadovai ir politikai atsižvelgs priimdami sprendimus.

 

   Apklausos paskelbimo iniciatyvos teisė priklauso Raseinių rajono savivaldybės gyventojams, Savivaldybės tarybai, merui ir seniūnijų seniūnams. Seniūnas seniūnijos teritorijoje galės organizuoti apklausą, gavęs seniūnaičių pritarimą, Savivaldybės taryba apklausą galės inicijuoti, jei tokį sumanymą palaikys ne mažiau kaip 1/4 Savivaldybės tarybos narių, o Savivaldybės meras apklausos iniciatyvos teisę galės įgyvendinti laisva valia. Visi apklausų iniciatoriai privalės vadovautis Vietos gyventojų apklausos tvarkos aprašu.

 

   Gyventojai, nusprendę inicijuoti apklausą, turės suburti iniciatyvinę grupę iš ne mažiau kaip 10 gyventojų, turinčių teisę rinkti Savivaldybės tarybą, ir pateikti Savivaldybės administracijos direktoriui prašymą įregistruoti iniciatyvinę grupę bei nurodyti apklausai teikiamą klausimą, siūlomą apklausos būdą, teritoriją. Iniciatyvinei grupei bus išduoti vidaus reikalų ministro patvirtintos formos gyventojų parašų dėl reikalavimo paskelbti apklausą rinkimo lapai. Apklausa bus organizuojama, jei iniciatyvinė grupė per du mėnesius surinks ne mažiau kaip 5 proc. apklausos teritorijos gyventojų parašų. Administracijos direktoriui patvirtinus parašų rinkimo aktą, Savivaldybės meras ne vėliau kaip per mėnesį privalės paskelbti apklausą.

 

   Apklausai vykdyti ir rezultatams pateikti mero potvarkiu bus sudaroma apklausos komisija, į kurią gyventojų iniciatyvinė grupė galės deleguoti savo atstovą. Svarbu paminėti, kad dalyvauti apklausose ir pareikšti savo nuomonę gyventojai bus kviečiami laisvai ir savanoriškai, jų reiškiamos valios niekas negalės kontroliuoti.

 

   Apklausos galės būti vykdomos keliais būdais. Pavyzdžiui, gyventojas su asmens dokumentu nurodytą dieną atvyks į tam skirtas patalpas ir atliks panašią procedūrą kaip per rinkimus ar referendumą – savo parašu patvirtins jam priimtiną apklausos atsakymo variantą. Kitas būdas - gyventojų nuomonės pareiškimas sueigoje, kur žmonės savo valią galės pareikšti atviru arba slaptu balsavimu. Numatyta galimybė vykdyti apklausas ir atvykstant į gyventojų namus.

 

   Kad ir koks apklausos būdas bus pasirinktas, visus rezultatus komisija surašys protokole ir pateiks Savivaldybės merui. Apklausa bus laikoma įvykusia, jeigu savo nuomonę pateiktu klausimu pareikš ne mažiau kaip 15 procentų apklausos teritorijos gyventojų, turinčių teisę dalyvauti apklausoje. Apklausos rezultatai bus skelbiami per žiniasklaidos priemones ir svarstomi Savivaldybės tarybos posėdyje.

 

   Savivaldybės mero Algirdo Griciaus nuomone, nauja apklausų rengimo tvarka pagerins ryšius su visuomene, užtikrins gyventojų dalyvavimą sprendžiant viešuosius rajono reikalus ir sustiprins žmonių pasitikėjimą Savivaldybe. Visuomenė bus skatinama laisva valia dalyvauti apklausose. Nors apklausos rezultatai yra patariamojo pobūdžio, tačiau meras įsitikinęs, kad gyventojų balsas vietos politikams padės teisingai apsispręsti priimant rajonui svarbius nutarimus.


 

www.raseiniai.lt

Contact form

Šios dienos vardadieniai