2022-08-10, trečiadienis, 22:22.     Šiandien Pagojukai saulė teka 05:58, leidžiasi 21:14, dienos ilgumas 15:16.

Raseinių savivaldybė jungiasi prie kovos su balsų pirkimu (1)

Raseinių savivaldybė jungiasi prie kovos su balsų pirkimu

Šiandien, teisingumo ministro Juozo Bernatonio vizito Raseiniuose metu, Raseinių r. savivaldybės meras Algirdas Gricius pasirašė prisijungimo prie memorandumo dėl bendradarbiavimo kovojant su balsų pirkimu tvarkos dokumentą.

 

  „Tik bendromis pastangomis bus galima pasiekti, kad ateityje vyksiantys Seimo, Prezidento, Europos Parlamento ar savivaldybių tarybų rinkimai vyktų sąžiningai ir skaidriai. Kartu galime užtikrinti, kad rinkimų nebedrebintų mūsų šaliai gėdą darantys balsų papirkinėjimo skandalai, todėl džiaugiuosi, kad savivaldybės aktyviai reiškia norą prisijungti prie kovos“, – sakė teisingumo ministras J. Bernatonis.

 

   „Mūsų savivaldybė prisijungia prie bendro tikslo, kad kuo mažiau būtų įstatymų pažeidimų vykdant rinkimus į Seimą. Tikiuosi, kad tai bus tęstinis reiškinys ir memorandumo nuostatų bus laikomasi per savivaldos, Europos Parlamento, Prezidento rinkimus“, - teigė A. Gricius.

 

   Šio memorandumo pasirašymą birželio pabaigoje inicijavo Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas, Teisingumo ministras Juozas Bernatonis ir Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

 

   Pagrindinis šalių bendradarbiavimo tikslas – užtikrinti, kad rinkimai Lietuvoje vyktų skaidriai, demokratiškai ir sąžiningai.

 

   Memorandumo tekste pažymima, kad rinkėjų papirkinėjimas daro didelę žalą visuomenei, valstybei, jos demokratinėms vertybėms, valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms, diskredituoja rinkimus, taip pat – kad rinkėjų papirkinėjimas didina šešėlinę ekonomiką ir korupcijos, nepotizmo riziką, stabdo valstybės ekonominę pažangą; iš piliečių atima teisę netrukdomai dalyvauti rinkimuose, o valstybės pareiga – užtikrinti, kad rinkimai būtų skaidrūs.

 

   Memorandumo dalyviai, siekdami bendrų tikslų, susitaria skirti atsakingą asmenį ir reikalingus išteklius šioms funkcijoms atlikti: teisinio reglamentavimo tobulinimui, visuomenės nepakantumo rinkėjų papirkinėtojams skatinimui, kandidatų, politinių partijų, rinkimų organizatorių ir rinkėjų informavimui, teisės pažeidimų prevencijai.

 

   Į šį memorandumą kviečiamos įsitraukti valstybės ar savivaldybės institucijos, įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, Lietuvos Respublikos veikiančios politinės partijos.

 

 

Nuotr. E. Aukštakio / ManoRaseiniai.lt


 

Contact form

 

Juokinga 2016-08-10 17:57:29 IP: 78.62.38.183

Toks saziningumas,o darbo partija jau seniai surinko parasus uz savo kandidatus

Šios dienos vardadieniai