2020-07-05, sekmadienis, 06:16.     Šiandien Pagojukai saulė teka 05:02, leidžiasi 22:08, dienos ilgumas 17:6.

Rudens šventė Pagojukų seniūnijoje

Rudens šventė Pagojukų seniūnijoje

  Nuauksinti, saulę primenantys medžiai, obelys, palinkusios nuo obuolių, po kojomis čežantys margaspalviai lapai, pirmųjų šalnų paliesti, bet vis dar į saulę besistiebiantys gražuoliai jurginai, šarmojantys laukai, šermukšnių „ugnelės" pakely... Negali likti tam grožiui abejingas. Ir nereikia, juk jausmai gyvi ne tik pavasarį. Nelikome ir mes abejingi tam grožiui, rudeninei nostalgijai.

 

   Surengėme jau tradicine tapusią Rudens šventę Pagojukų seniūnijoje. Į rudeniu alsuojančius Skirmantiškės kaimo bendruomenės namus sugūžėjo visi tie, kurie pasiilgo šventiško virpulio, dainų, eilėraščių posmų ir gražaus žodžio. Kadangi mūsų šventės vyksta vis kitoje seniūnijos bendruomenėje, todėl šiais metais Akstinų, Kaulakių, Vosiliškio, Sargelių bendruomenių žmonės rinkosi būtent į Skirmantiškę. Rinkosi jauni ir pagyvenę, šeimomis ir pavieniui, moterys, nešinos savo keptais pyragais, šviežiai spaustais varškės sūriais, sodo ir daržo gėrybėmis skubėjo į šventę. Bendruomenės salę papuošė bendruomenių auksarankių moterų rudens darbelių parodos.


   Šventę pradėjo seniūnijos vyresnioji specialistė Gina Mažeikienė, pasveikindama visus susirinkusius. Sveikinimo žodį tarė seniūnas Antanas Valantinas. Renginyje sveikinimų, linkėjimų bei dovanų negailėjo ir svečiai, tai LR seimo nariai Edmundas Jonyla, Gintautas Mikolaitis, Remigijus Ačas, Seimo nario padėjėja Diana Kaupaitienė, Raseinių savivaldybės sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas Česlovas Kenstavičius, Ūkio plėtros komiteto pirmininkas Romaldas Zubiela, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alfredas Brauklys. Savo sveikinimą atsiuntė rajono meras Algimantas Mielinis.


   Po gražių sveikinimo žodžių savo atliekamas dainas visiems susirinkusiems skyrė operos solistė Lina Urniežiūtė bei Sargelių bendruomenės centro pirmininkė Daiva Šeškauskaitė. Visi liko sužavėti atlikėjų sugebėjimu užgauti širdies stygą, kiekvieno žmogaus, toliausiai esančiame širdies kampelyje.


   Seniūnas pasidžiaugė, kad seniūnijoje kaimai vis gražėja - naujais stogais puošiasi namai, o darželiuose vis daugiau žydi gėlių. Paminėjęs tuos sodybų šeimininkus, kurie gražiai puoselėja savo aplinką, juos apdovanojo padėkomis. Už prisidėjimą organizuojant Rudens šventę kiekviena bendruomenė iš seniūno rankų gavo atminimo dovanėles. Be rėmėjų pagalbos turbūt jokia šventė negalėtų įvykti, todėl didelis AČIŪ ir garsūs aplodismentai skambėjo šventės rėmėjams UAB „Norvelita", UAB „Kermidas".


   Po apdovanojimų visi buvo pakviesti pasivaišinti šeimininkių paruoštais gardumynais, kiekviena bendruomenė vaišino visus ir karštais patiekalais, čia galėjai paragauti ir daržovių troškinio, ir „šilkinės" košės, ir kaimiško kugelio. Visi pasivaišinę ir pabendravę rinkosi atgal į salę pasisukti linksmame šokio sūkuryje, patrypti polką „su ragučiais" ir pasilinksminti, skambant Kaulakių kultūros centro meno vadovo Valdo atliekamomis dainoms.


   Baigėsi šventinė popietė, kuri nors trumpam leido sustoti, pailsėti, pabendrauti tarpusavyje ir už tas gražias akimirkas esame dėkingi Pagojukų seniūnijai bei Skirmantiškės, Kaulakių, Akstinų, Vosiliškio, Sargelių kaimo bendruomenėms.


Rudenėja,
sakai rudenėja...
Palinkėkim šviesaus sau rudens,
Palinkėkim gaivaus
širdžiai vėjo,
Gero skrydžio, kai gervės skardens...

Contact formŠios dienos vardadieniai