2020-08-14, penktadienis, 22:40.     Šiandien Pagojukai saulė teka 06:06, leidžiasi 21:04, dienos ilgumas 14:58.

Šiemet pasėliai deklaruojami aktyviau

2014-04-30, paskelbė Seniūnijų ŽINIOS
Šiemet pasėliai deklaruojami aktyviau

    Žemės ūkio ministerija ragina ūkininkus neatidėlioti žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo - prasidėjęs balandžio 14 d., jis truks iki birželio 15 d. Šiuo metu jau baigiamos mokėti ES ir nacionalinės tiesioginės išmokos už 2013 m. deklaruotus žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus - išmokėta daugiau kaip 96 proc. visų lėšų.


             Naujausiais Žemės ūkio informacijos ir verslo centro duomenimis, iki šios dienos jau pateiktos 9562 paraiškos (68 686 ha), kai tuo tarpu pernai tokiu pačiu laiku - 8064. Daugiausiai paraiškų kol kas gauta Alytaus (521), Raseinių (444), Šilalės (443) rajonų savivaldybėse.


             Žemės ūkio valdos valdytojai, teikdami paraišką skirti tiesiogines išmokas už žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus, šiemet gali prašyti ir paramos tiesioginėms išmokoms už mėsinius galvijus, mėsines avis, ėriavedes, specialiosios paramos už parduotą pieną bei paramos už plotus pagal Lietuvos kaimo plėtros programos 2007-2013 m. plotines priemones. Kaip ir ankstesniais metais, paraiškas priėminėja seniūnijose dirbantys Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus darbuotojai arba jas galima teikti elektroniniu būdu.


             Atkreiptinas dėmesys, kad vėluojantieji tai dar galės atlikti iki liepos 10 d., tačiau už kiekvieną uždelstą dieną parama jiems bus mažinama 1 proc.


              Viena iš pagrindinių naujovių šiemet yra ta, kad aktyvia žemės ūkio veikla (pasėlių auginimu, gyvulių laikymu) užsiimantiems pareiškėjams, o ne トsofos ūkininkams",  bus teikiama perskirstymo arba vadinamoji išmoka už pirmuosius hektarus. Tai reiškia, kad ūkininkai be pagrindinės išmokos (apie 390 Lt/ha) už deklaruotus plotus papildomai gaus ir perskirstymo išmoką (apie 100 Lt/ha) už pirmuosius 30 ha. Kuo mažesnis ūkis, tuo didesnė vidutinė išmoka teks vienam hektarui.


               Gera žinia, kad šiuo metu baigiamos mokėti tiesioginės išmokos už pernai deklaruotų žemės ūkio naudmenų plotus (išmokėta daugiau kaip 95 proc. ES tiesioginių išmokų) ir pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama (išmokėta daugiau kaip 97 proc.) už gyvulius, pieną ir pasėlius.


              Tiesioginė išmoka už 2013 m. žemės ūkio naudmenų hektarą yra 451,72 Lt. Iš viso tiesioginėms išmokoms už žemės ūkio naudmenas skirta 1 mlrd. 231 mln. Lt ES lėšų, o pereinamojo laikotarpio nacionalinei paramai iš valstybės biudžeto - 117 mln. Lt.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

Contact formŠios dienos vardadieniai