2022-08-11, ketvirtadienis, 00:01.     Šiandien Pagojukai saulė teka 05:59, leidžiasi 21:12, dienos ilgumas 15:12.

„Žingsniu pirmiau už vagį“: Raseinių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai lankėsi vienkiemiuose ir nuošalesnėse sodybose

2016-08-09, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
„Žingsniu pirmiau už vagį“: Raseinių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai lankėsi vienkiemiuose ir nuošalesnėse sodybose

Vykdydami prevencinę priemonę „Žingsniu pirmiau už vagį“ bei siekdami užkirsti kelią nusikalstamoms veikoms, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai praėjusią savaitę lankėsi vienkiemiuose ir nuošalesnėse sodybose, sodininkų bendrijose.

 

       Vienkiemiuose dažniausiai gyvena garbaus amžiaus, vieniši žmonės, kurie dėl sveikatos būklės, transporto priemonių stokos iš namų retai kada išvyksta, o juo labiau į susitikimus su seniūnijos darbuotojais ar policijos pareigūnais. Todėl policijos atstovai, į pagalbą pasitelkę rajono seniūnus, domėjosi, ar senoliai saugiai jaučiasi savo sodybose, ar turi ryšio priemones, ar sulaukia pagalbos. Kalbinti senjorai teigė savo sodybose gyvenantys saugiai, poreikio kažkur iš jų vykti neturintys, nes „parduotuvė“ atvyksta tiesiai į kiemą arba reikiamomis prekėmis aprūpina ir tvarkytis padeda vaikai ar artimieji. Pagalbos senukai taip pat sulaukiantys ir iš seniūnijos. Sodybose besilankantys pareigūnai įspėjo gyventojus nepasitikėti nepažįstamais žmonėmis, neįsileisti jų į namus, įsirengti duryse stipresnius užraktus. Priminė, kad pareigūnai, elektros tinklų, banko ar kiti darbuotojai niekada nevyksta į namus ir neprašo susimokėti už kokias nors paslaugas ar prekes, niekada nereikalauja grynųjų pinigų ar banko duomenų. Gyventojai taip pat informuoti, kur kreiptis ištikus nelaimei, kokiu numeriu skambinti, prašyta apie apylinkėse pasirodančius įtartinus asmenis ar automobilius informuoti policiją ar seniūnus. Žmonės raginti bendrauti ir bendradarbiauti su pareigūnais, taip pat esant galimybei pasirūpinti toliau gyvenančiais kaimynais, ypač senoliais. Pareigūnai viliasi, kad dar kartą perspėti policijos darbuotojų, senoliai, sutikdami nepažįstamą žmogų, bus atsargesni.

 

           Bendraudami su sodininkų bendrijose sutiktais gyventojais, policininkai juos informavo apie dažniausiai soduose pasitaikančias nusikalstamas veikas, priminė būtinybę saugoti savo turtą: rakinti automobilius, gyvenamąsias ir pagalbines patalpas, nepalikti lauke brangiai kainuojančių daiktų, sodo ir daržo technikos. Gyventojai buvo raginami užmegzti glaudesnius ryšius su kaimynais, bendradarbiauti ir nelikti abejingais, kai po gretimus sklypus vaikšto pašaliniai, įtartini asmenys. Policijos pareigūnai akcentavo, jog saugiai jaustis bus galima tada, kai patys žmonės nebus abejingi ir aktyviai įsitrauks į kovą su nusikalstamumu. Susitikimo metu pareigūnai sodininkams dalino informacinius lankstinukus, atsakinėjo į jų klausimus, stenduose ir sodų bendrijų informacinėse lentose pakabino skrajutes su prevencine informacija.

 

           Gyventojai dėkojo policijos pareigūnams už apsilankymą, rūpinimąsi jų saugumu, parodytą nuoširdų dėmesį.


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai