2022-10-05, trečiadienis, 18:53.     Šiandien Pagojukai saulė teka 07:42, leidžiasi 18:55, dienos ilgumas 11:13.

ŽŪM dėl pieno kreipėsi į pieno perdirbėjus ir Konkurencijos tarybą

2015-02-12, paskelbė Seniūnijų ŽINIOS
ŽŪM dėl pieno kreipėsi į pieno perdirbėjus ir Konkurencijos tarybą

Žemės ūkio ministerija nuolat stebi pieno supirkimo kainas, susitinka su ūkininkais ir pieno perdirbėjais. Taip pat ministerija kreipėsi į Konkurencijos tarybą, kad gautų atsakymus dėl pieno rinkos tyrimo.


„Kreipėmės į Konkurencijos tarybą, kad būtų išsiaiškinta, kodėl turime tokią situaciją. Pieno gamintojams pieno supirkimo kainos mažėja nuo rugpjūčio mėnesio, tačiau pieno produktų pigimo nepastebėjome. Ar didieji rinkos žaidėjai didina savo pelną mažųjų sąskaita?“ - klausia žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.


Žemės ūkio ministerija kreipėsi į Konkurencijos tarybą ir į perdirbėjus, kad būtų paaiškinta dėl pieno supirkimo kainų mažėjimo. Pieno perdirbimo įmonės sausio - vasario mėnesį vėl pradėjo mažinti pieno supirkimo kainas, nors situacija pasaulinėse rinkose stabilizavosi. Kyla įtarimas, kad pieno supirkimo kainų lygį Lietuvoje veikia ir kiti veiksniai, kurie yra nesusiję su pieno gaminių pardavimo kainų lygiu.


Taip pat žemės ūkio ministrė artimiausiu metu vėl ketina susitikti su pieno perdirbėjais ir aiškintis, kodėl pieno supirkimo kainos mažėja. Bendrovėms yra išsiųstas oficialus raštas, savo atsakymus jie turėtų pateikti iki vasario 13 d. Pieno gaminių rinkos analizė, taip pat ir Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto ekspertų parengta informacija rodo, kad pasaulinėse rinkose nebefiksuojamas pieno gaminių kainų mažėjimas, vidaus rinkoje prekyba pieno gaminiais vyksta stabiliai, mažmeninės pieno gaminių kainos sumažėjo nežymiai. Be to, pastaruoju metu sumažėjo ir gamybinių, tokių kaip kuro ir kitų energetinių išteklių kainos, kurios turėjo paveikti pieno gaminių savikainos mažėjimą ir teigiamai paveikti pieno supirkimo kainų lygį.

 

Šią savaitę buvo išmokėtos kompensacijos pieno gamintojams dėl nuostolių, kuriuos jie patyrė Rusijai paskelbus apie embargą. Per dvi dienas pieno gamintojams buvo išmokėta beveik 23 mln. eurų. Vidutiniškai už kiekvieną litrą pieno, gamintojai gavo 5 eurocentus kompensacijos. Kompensacijos pienininkams apskaičiuotos už laikotarpį nuo rugpjūčio iki lapkričio pabaigos.

 

 

Žemės ūkio ministerijos informacija


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai